Na równowagę tę wpływa: aktywność człowieka
W języku potocznym mianem klimatyzacji określa się błędnie proces chłodzenia (np. samochód osobowy z klimatyzacją).
Komfort cieplny ? zespół cech mikroklimatu, który powoduje dobre samopoczucie człowieka.
Odczucia termiczne człowieka odnoszą się głównie do równowagi cieplnej całego ciała. Na równowagę tę wpływa: aktywność człowieka, odzież jaką ma na sobie, jak również parametry otoczenia: temperatura powietrza, średnia temperatura promieniowania, prędkość przepływu powietrza i wilgotność względna. Na podstawie badań prof. Ole Fangera opracowano normę ISO, według której wrażenia cieplne ciała ludzkiego przewiduje się za pomocą wskaźników PMV i PPD.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klimatyzacja
Ciepłe powietrze z klmiatyzatora
Kontrolowanie temperatury w pomieszczeniu można powierzyć klimatyzacji, która oprócz funkcji chłodzenia, czyli właśnie klimatyzowania, może też ogrzewać powietrze. Przy odpowiednio dobranej klimatyzacji nie potrzebujemy innych źródeł ciepła, więc jest to rozwiązanie szeroko stosowane w pomieszczeniach biurowych.
Sporo osób jednak korzysta z klimatyzacji jedynie do chłodzenia powietrza latem, zimą klimatyzacja jest nieużywana. Taki dłuższy zastój może powodować pewne problemy z naoliwieniem części ruchomych urządzenia, przez co szybciej się zepsuje. Sposobem na uniknięcie tego jst włączenie klimatyzatora nawet w zimie, aby popracował.
Klimatyzacja i kilka faktów z Wikipedii
Klimatyzacja ? proces wymiany powietrza w pomieszczeniu, mający na celu utrzymywanie zadanych warunków klimatycznych, czyli odpowiedniego zakresu temperatur i wilgotności powietrza, zapewniających dogodne warunki do pracy i funkcjonowania człowieka (warunki komfortu) lub optymalne warunki dla określonego procesu przemysłowego (np. w przemyśle elektronicznym).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klimatyzacja