Jak dzielimy kosmetyki? Wikipedia odpowiada
Ze względu na część ciała dla których są przeznaczone:
środki do skóry
włosów
paznokci
twarzy
Ze względu na grupę docelową:
dla kobiet
dla mężczyzn
dla dzieci
dla nastolatków
Ze względu na funkcję:
czyszczące
pielęgnujące i ochronne
zapachowe
do zmiany wyglądu, czyli kosmetyki kolorowe
Wiele z kosmetyków należy naraz do kilku z tych grup. Np: mydło może jednocześnie czyścić i nawilżać (czyli pielęgnować) skórę.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyki
Wikipedia i działanie wody różanej
Woda różana jest produktem ubocznym w produkcji olejku różanego. Pierwotnie wytwarzana w krajach arabskich, obecnie rozpowszechniona niemal na całym świecie.
Woda różana jest popularna w kuchni azjatyckiej od VIII wieku n.e. i stosowana do sporządzania napojów, gotowania mięsa i wyrobu słodyczy (np lassi).
Działa tonizująco na skórę. W starożytnym Rzymie woda różana była używana do kąpieli. Używana jest również w produkcji kosmetyków i perfum.
Bywa stosowana w ceremoniach religijnych (islam, hinduizm).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Woda_różana
Piękno zewnętrzne i wewnętrzne dzięki kosmetykom orientalnym
Poszukujesz kosmetyków, które służyłyby ci nie tylko do oczyszczania czy pielęgnacji, ale również takich, które miałyby właściwości relaksujące? Wszystkie tego typu walory posiadają kosmetyki naturalne, które pochodzą z orientalnych obszarów.
Przykładem mogą być kosmetyki z Maroko, takie jak różnego rodzaju olejki czy kremy arganowe, z drzewa oliwnego i podobne, które można wykorzystać zarówno do regeneracji ciała, jak i do codziennych rytuałów piękna, które poprawiają samopoczucie, odprężają i gwarantują odnowę ducha. W krajach orientalnych przywiązuje się dużą uwagę do piękna nie tylko fizycznego, ale także tego duchowego, dlatego właśnie kosmetyki z tych rejonów mają rozległe i wielokierunkowe działanie. Warto się o tym przekonać na własnej skórze.