Jak czyścić dywan?

wami roślinnymi, scenami figuralnymi i zwierzęcymi, wytwarzana z wełny lub jedwabiu na osnowie bawełnianej lub wełnianej. Różne rodzaje dywanów wytwarzanych w Iranie nazywane są najczęściej od nazw miejscowości gdzie są produkowan

Jak czyścić dywan? Czyszczenie dywanów to duże wyzwanie. Warto zaufać profesjonalistom!

Klasyk - dywan perski

Dywan perski ? ciężka, ręcznie tkana tkanina dekoracyjna z obszaru Persji, zdobiona motywami roślinnymi, scenami figuralnymi i zwierzęcymi, wytwarzana z wełny lub jedwabiu na osnowie bawełnianej lub wełnianej. Różne rodzaje dywanów wytwarzanych w Iranie nazywane są najczęściej od nazw miejscowości gdzie są produkowane, np. Hamadan, Kerman czy Sziraz.

Tradycyjna sztuka tkania dywanów perskich jest narodowym dziedzictwem kulturowym Iranu. W 2010 roku sztuka tkania dywanów z Farsu oraz z Kaszanu zostały wpisane na na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.



Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dywan_perski


Jak prałem dywan

Próbowaliście kiedyś prać dywan?

Jest z tym bardzo dużo fatygi. Pół biedy jeśli ma się możliwość wypożyczenia specjalnego odkurzacza albo posiada się odkurzacz warsztatowy z możliwością wsysania płynów.

Sam mam trochę doświadczeń z prania dywanu. Mam taki bardzo ładny dywan z IKEA - taki w geometryczne czarne i białe wzory. Kiedy jest czysty wygląda naprawdę znakomicie. Niestety moje koty i pies dbają o to żeby go regularnie ubrudzić.

Tak więc jak tylko pogoda sprzyja to wynoszę dywan na zewnątrz i rozkładam na podjeździe. Po dokładnym oczyszczeniu czas na wiadro ze środkiem do czyszczenia - kilkanaście minut ze szczotką i dywan wyprany. Teraz wkracza odkurzacz - ma bestia niezłe ssanie. Tak więc po około godzinie ciężkiej roboty dywan wygląda jak nowy. Musi mieć tylko czas żeby wyschnąć...


Czyszczenie dywanów i tapicerek domową metodą

Jest kilka domowych metod na czyszczenie i odświeżenie dywanów i tapicerek. Jeśli chcemy się pozbyc nieprzyjemnych zapachów, to bardzo dobrze zwiąże je soda - wysypujemy na dywan lub tapicerkę, rozprowadzamy równi po powierzchni, zostawiamy na minimum 15 minut (najlepiej pół godziny) i zbieramy ją odkurzaczem. Dzięki temu nie tylko pozbędziemy się nieprzyjemnych zapachów, ale również odzyskamy intensywne kolory materiału.



© 2019 http://www.londonpub.wloclawek.pl/