Elegancka moda jesienna przeznaczona dla facetów
Mężczyźni zwykle bardzo wiele czasu spędzają poza domem. Często wychodzą z domu wczesnym rankiem i wracają po południu albo wieczorem. Dlatego muszą posiadać w swojej garderobie różne, jesienne ubrania. Chodzą zarówno w letnich bluzkach i spodenkach, jak i w jesiennych swetrach i spodniach.
Takie swetry mogą być ubierane o różnych porach dnia i noszone samodzielnie lub razem z jesiennymi płaszczami czy kurtkami. W zależności od wyglądu takich płaszczy można do nich zakładać zarówno spodnie dżinsowe, jak i bardziej eleganckie spodnie garniturowe. Od rodzaju założonych spodni będzie zależał wybór obuwia dobrze pasującego do całego stroju. Dzięki temu mężczyzna może wyglądać elegancko i stylowo w czasie różnego rodzaju spotkań odbywających się o różnych porach dnia.
Encyklopedia i historia marynarki
Pierwsze marynarki były noszone przez marynarzy i robotników jako funkcjonalne okrycia1. W kolejnych latach marynarka awansowała do rangi stroju eleganckiego mężczyzny, najczęściej jako element garnituru. Pierwsze marynarki noszono ze sztywnym przodem, wysoką talią. Były to przeważnie jednorzędówki z wyłogami. Od 1925 roku moda marynarek zmieniła się. Ubierano się w coraz luźniejsze marynarki. W 1929 roku zaczęto watować ramiona, krój w pasie był coraz mniej dopasowany, za to coraz węższy w biodrach. Zaczęła się moda na marynarki sportowe noszone na co dzień, a kamizelkę zastępowano swetrem. Zaczęto rozróżniać strój dzienny i wieczorowy
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Marynarka_(ubranie)
Warstwowy ubiór w Wikipedii
Ubiór warstwowy - koncepcja ubioru, polegająca na nakładaniu kolejnych warstw odzieży, gdzie każda warstwa spełnia różne funkcje. Łącząc je ze sobą, uzyskujemy funkcjonalną odzież, którą łatwo można dopasować do konkretnych warunków pogodowych i poziomu aktywności. Ten sposób ubierania się został szeroko zaakceptowany w sporcie, turystyce czy trekkingu.
Podstawowy (i najczęściej stosowany) wariant ubioru warstwowego zakłada stosowanie trzech warstw:
warstwy podstawowej, mającej za zadanie szybko i efektywnie odprowadzić wilgoć z powierzchni skóry
warstwy średniej, zapewniającej izolację termiczną
warstwy zewnętrznej, chroniącej przed wodą i wiatrem
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ubiór_warstwowy