Cele zoofizjoterapii
Celem zoofizjoterapii jest polepszenie jakości życia oraz redukcja bólu. Specjaliści zoofizjoterapeuci, posiadający wiedzę i kwalifikacje w zakresie fizjoterapii, anatomii, fizjologii i schorzeń zwierzęcych, wykonują zabiegi lecznicze, które z powodzeniem mogą być stosowane u psów, kotów, ptaków, królików, a także w przypadku koni i innych zwierząt towarzyszących człowiekowi. Zoofizjoterapia wpływa na redukcję bólu i przyspiesza proces zdrowienia po wypadkach, zabiegach chirurgicznych, chorobach neurologicznych oraz degeneracyjnych, chorobach związanych ze starzeniem się zwierzęcia, a także z otyłością.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zoofizjoterapia
Brak weterynarza
Małe zwierzaki chorują bardziej intensywnie niż pies czy kot, dlatego szybka pomoc specjalisty w ich przypadku to czas pomiędzy życiem i śmiercią. Warto już wcześniej wiedzieć gdzie mamy w naszym mieście specjalistę, który pomoże naszemu pupilowi w razie potrzeby. Czasami jednak może być problem, że w naszej okolicy nie ma żadnego weterynarza, który specjalizuje się w leczeniu danego typu zwierząt. W takim wypadku jeżeli tylko mamy możliwość powinniśmy jechać do takiego, który jest najbliżej nas.
Ostatecznie można jednak pojechać do innego weta, bo lepsza jest jakakolwiek pomoc niż żadna, a jest spora szansa, że taki weterynarz pomoże naszemu zwierzątku przetrwać do czasu wizyty ze specjalistom.
Leczenie zwierząt
Zwierzaki, tak jak ludzie, od czasu do czasu chorują, a jak już choroba się zdarzy to nie ma wyjścia trzeba iść do weta. Choroby zdarzają się różne i w zależności od gatunku naszego pupila mają różny wpływ na jego samopoczucie i ewentualne zagrożenie życia. Niemniej jednak każda choroba powinna być traktowana przez właściciela poważnie, a tym bardziej przez weterynarza. Pamiętajmy, że im mniejszy organizm, tym szybciej choroba rozprzestrzeni się po jego organizmie.
Nie bagatelizuj najmniejszych zmian w zachowaniu swojego zwierza. Jeżeli Twój kot zazwyczaj jest pełen energii, a teraz przesypia większość dni to może być oznaka jakiejś choroby i powinieneś się udać do przychodni dla zwierząt jak najszybciej. To samo tyczy się psa, królika, papugi. Każdego zwierzęcia- zmiana w zachowaniu może równać się chorobie. Pamiętaj, aby zawsze zwracać uwagę czy Twój pupil zachowuje się jak zawsze.