Renowacja i konserwacja skór

a, za sprawą których uszkodzenia stają się niewidoczne.Warto zadbać o czystość mebli ze skóryKażdy lubi po ciężkim dniu pracy usiąść w wygodnym fotelu lub rozłożyć nogi na kanapie. Jednak kiedy nasze meble wypoczynkowe są skórzane

Renowacja i konserwacja skór Meble skórzane są efektowne i wytrzymałe, jednak pod warunkiem, że właściwie o nie dbamy. Takie meble może się łatwo zniszczyć, jednak na szczęście mamy na rynku usługi takie jak , za sprawą których uszkodzenia stają się niewidoczne.

Warto zadbać o czystość mebli ze skóry

Każdy lubi po ciężkim dniu pracy usiąść w wygodnym fotelu lub rozłożyć nogi na kanapie. Jednak kiedy nasze meble wypoczynkowe są skórzane to trzeba o nie odpowiednio zadbać, abyśmy mogli cieszyć się ich dobrym wyglądem przez długie lata. Skóra na meblach wymaga stosowania odpowiednich środków czyszczących i pielęgnujących, aby zachowała sprężystość i była bardziej odporna na tarcie, temperaturę i zabrudzenia.

Przede wszystkim skórzane meble i odzież trzeba regularnie czyścić przy pomocy łagodnych środków myjących i delikatnej gąbki. Najlepsze ponoć jest szare mydło oraz ciepłą woda. Do tego ściereczka z mikrofibry i można przystąpić do czyszczenia. Należy pamiętać, aby nie szorować zbyt mocno, a po zakończonym czyszczeniu zabezpieczyć mebel specjalnym preparatem.


Inwestycja w skórzane meble

Skórzana odzież i meble sa ciągle w modzie i nigdy się nie zestarzeją. Oczywiście jest to też droższa sprawa niż np. meble tapicerowane czy skóra ekologiczna, ale nic nie zastąpi tej prawdziwej, wytrzymałej skóry. Mało kto decyduje się na skórzane meble ze względu na ich dużą cenę, część ludzi ma tez zwierzęta, które mogą skórę zniszczyć, podrapać.

Podliczając jednak ile czasu zostanie u nas skórzany zestaw wypoczynkowy czy skórzana kurtka i ich tańsze odpowiedniki z innych materiałów, to można dojść do wniosku, że skórzane mele mimo swojej ceny wychodzą znacznie taniej.


Wikipedia o wyprawianiu skóry

Wyprawianie skóry ? proces polegający na obróbce skóry zwierzęcej, który w ogólności składa się z trzech etapów: etapu przygotowawczego, garbowania i kondycjonowania. Wszystkie prawdziwe skóry przechodzą te trzy etapy składowe. Jednakże, w zależności od rodzaju skóry, mogą być dodane także dodatkowe operacje.

Proces ten może objąć więc ogółem kilka etapów:

solenie lub suszenie skóry zaraz po zdjęciu z martwego zwierzęcia;
nawilżenie skóry poprzez moczenie w wodzie w celu przywrócenia jej elastyczności;
zmiękczenie włosa i górnej warstwy skóry poprzez zanurzenie skóry w roztworze wody, wapna i siarczku sodu;
oczyszczenie skóry z resztek tłuszczu zwierzęcia;
garbowanie;
umycie skóry i nasączenie jej substancjami oleistymi w celu zmiękczenia;
impregnacja za pomocą olejków, tłuszczu i wosku.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyprawianie_skóry



© 2019 http://www.londonpub.wloclawek.pl/