Jak wygląda praca DJ'a
Czy zawód DJ'a jest prosty- cóż moim zdaniem nie, a to z jednego powodu. Ludzie maja równe gusta muzyczne i najzwyczajniej w świecie ciężko jest wstrzelić się w gusta większości. Dlatego dobry Dj powinien mieć bardzo dużą bibliotekę piosenek i gotowych miksów, aby w razie czego szybko podmienić tematykę puszczanych utworów.
Do tego dochodzi jeszcze ogólna prezencja i pewien rodzaj rozumienia tłumu, bez tego nie może się udać żadna impreza. I są to cechy, które niestety nie każdy posiada, a nabyć jest je ciężko. Pomijam oczywiście resztę potrzebnych cech takich jak: słuch muzyczny, poczucie rytmu itp. Cechy charakteru są tutaj równie ważne, o ile nie ważniejsze
Korektory dźwięku
Korektor (equalizer, EQ) ? zespół filtrów, które służą do podbijania lub tłumienia określonego zakresu częstotliwości, zmieniając tym samym barwę dźwięku.
Zastosowanie korektora jest integralną częścią procesu obróbki i miksowania dźwięku podczas rejestracji żywych muzyków, ścieżek akustycznych, dźwięków syntetycznych czy samplowanych.
Korektory są stosowane do kształtowania ogólnego brzmienia, korygowania specyficznych problemów częstotliwościowych oraz mieszania brzmień różnych dźwięków czy instrumentów. Istnieje kilka typów korektorów, najpowszechniejszymi są korektory graficzne i parametryczne
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Korektor_(akustyka)
Nie oszczędzaj na imprezie, a zwłaszcza na DJ'u
Pewnie sporo osób wychodzi z założenia, ze nie potrzebny im DJ, bo ich synek/wnuczek/bratanek coś tam wie o komputerach to pewnie i muzykę umie puścić. Niestety to nie takie proste, nie bez powodu usługi Dj'a kosztują tyle ile kosztują. W cenę wchodzi nie tylko samo doświadczenie DJ'a, ale również pewna amortyzacja za sprzęt, często profesjonalny- więc drogi- oraz legalna muzyka.
Poza tym kiedy zdecydujemy się na usługi DJ'a z pewnością zaproponuje nam najlepsze możliwe rozwiązanie w kwestii nagłośnienia, ustawienia sali i przedstawi kilka świetnych pomysłów na rozruszanie gości.