Autokar to wybór dla wycieczek
Zorganizowane wycieczki szkolne czy inne grupy wyjazdowe często korzystają z usług przewoźników autokarowych, głownie z powodu wygody jakie niesie za sobą takie rozwiązanie. Co prawda ceny za przejazd autokarem mogą być dość wysokie, to przy dużej liczbie osób cena 'na głowę' spada do poziomu ceny biletu kolejowego, albo czasem nawet i taniej.
Końcowa cena przejazdu zależy od trasy, przystanków, samego autokaru oraz marży dla kierowcy, czy tez firmy przewozowej. Im nowszy autokar tym cena może być większa, ponieważ w grę wchodzą jeszcze koszty amortyzacji i pokrycia ewentualnych strat.
Bagaż podręczny ogółem
Oczywiście każdy wyjazd wiąże się z pewnymi przygotowaniami; co należy zabrać w długą podróż autokarem lub busem? Na początek rzeczy związane ze zdrowiem. Jeżeli cierpimy na chorobę lokomocyjną należy zabrać odpowiednie leki oraz jakiś worek foliowy. Do tego chusteczki higieniczne lub chociaż jakieś serwetki.
Jeżeli mamy problemy z kręgosłupem warto zabrać jakąś poduszkę np. jaśka, aby wygodniej usiąść. Oczywiście bagaż dzielimy na podręczny oraz główny. W tym podręcznym pakujemy rzeczy które chcemy zabrać do autokaru, ale myślę, że to akurat jest oczywiste.
Autokar kontra pociąg
Autokarem, czy pociągiem? Dobre pytanie. Ostatnio PKP Intercity wypuściło kilka reklam promujących podróżowanie pociągami. Nauczycielka wybrała właśnie taki środek transportu w ramach zorganizowanej wycieczki, co spowodowało wątpliwości rodziców. Cóż - ewidentnie przedsiębiorstwo próbuje walczyć z rzekomo złą opinią. W drugiej reklamie pada stwierdzenie, że nie wszystkie pociągi należą do PKP Intercity, więc owszem - bywają beznadziejne. W domyśle - te beznadziejne to oczywiście konkurencja. Reklamy są bez wątpienia czytelne, jednak czy zachęcają do skorzystania z podroży pociągiem? Nie sądzę - wykorzystując kiepskie chwyty ciężko będzie zachęcić podróżujących, Póki co - wygrywa Polski Bus.