Uzębienie - jak dentyści diagnozują problemy?

y się na spokojnie zastanowić dlaczego tak jest. Jeśli spojrzy się na ten problem bardziej racjonalnie okaże się, że wcale nie trzeba się bać wizyty u dentysty. Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że lekarz stomatolog ma na

Uzębienie - jak dentyści diagnozują problemy? Rentgenodiagnostyka stomatologiczna cieszyn

Kilka rad, żeby przestać się bać wizyty u stomatologa


Osoby, które boją się dentysty oraz drżą na samą myśl o jakimkolwiek leczeniu stomatologicznym, powinny się na spokojnie zastanowić dlaczego tak jest. Jeśli spojrzy się na ten problem bardziej racjonalnie okaże się, że wcale nie trzeba się bać wizyty u dentysty. Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że lekarz stomatolog ma na celu nieść pomoc swoim pacjentom, zadbać o ich zdrowe zęby oraz okolice jamy ustnej i twarzy. Co jednak jeśli wiemy, że z naszymi zębami jest źle i boimy się bólu, który będzie towarzyszył leczeniu? W takim wypadku warto pomyśleć o nowoczesnych metodach znieczulania, które sprawiają, że ból nie jest odczuwalny. Dzięki coraz nowszym rozwiązaniom technicznym leczenie stomatologiczne jest bezpieczniejsze i bardziej komfortowe dla pacjenta.


Jaką pastę do zębów wybrać?


Już dzieciom w przedszkolu wpaja się nawyk mycia zębów. Jednak potrzebna jest do tego szczoteczka oraz odpowiednia pasta, która pomoże nam w zachowaniu zdrowej jamy ustnej. Dobór odpowiedniej pasty do zębów ma bardzo istotny wpływ na ich zdrowie. Dzieci powinny używać specjalnie przeznaczonych dla nich past, które są delikatniejsze dla młodego szkliwa. Natomiast dorośli mają już znacznie szerszy wybór, gdyż istnieje wiele rodzai past do zębów. Najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja z zaufanym stomatologiem, aby pomógł dobrać pastę pasującą do naszych zębów oraz oczekiwań. Niektórym zależy na pastach wybielających, innym na takich, które pomogą w nadwrażliwości zębów lub nadmiernym krwawieniu dziąseł. Dzięki radzie dentysty będziemy w stanie dobrać odpowiednią pastę do swoich potrzeb.


Gałązki zębowe splotu zębowego kierują się

Do jamy zęba wnikają dwa rodzaje włókien: włókna czuciowe z nerwu trójdzielnego, przewodzące czucie bólu, i współczulne ze zwoju szyjnego górnego, regulujące przepływ krwi w naczyniach miazgi.


Pochodzą z 2 i 3 gałęzi nerwu trójdzielnego czyli z nerwu szczękowego (V2) (dla szczęki) i od n. żuchwowego (V3) (dla żuchwy).


Nerw szczękowy oddaje gałąź (n. podoczodołowy), która przechodzi przez szczelinę oczodołową dolną, wewnątrz bruzdy podoczodołowej i przez kanał podoczodołowy, gdzie oddaje kolejno gałązki zębodołowe górne tylne, górne środkowe i górne przednie tworząc splot zębowy. Gałązki zębowe splotu zębowego kierują się ku otworom wierzchołkowym korzeni zębów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka



© 2019 http://www.londonpub.wloclawek.pl/