Naturalne maseczki do twarzy
Naturalne, inaczej organiczne, maseczki do twarzy zawierają bardzo dużo witamin i minerałów, które poprawiają nie tylko wygląd, ale także kondycję skóry twarzy. Stosowanie maseczek pomaga w oczyszczaniu i nawilżaniu skóry, dodatkowo dostarczając jej niezbędnych składników odżywczych. Wzmacniają także naczynia krwionośne i ujędrniają skórę, dzięki czemu twarz wygląda młodziej. Naturalne maseczki często mają w składzie wyciągi z różnych roślin leczniczych, mogą zawierać również olejki eteryczne, co pomaga się zrelaksować i odprężyć. Organiczne maseczki mają także przyjemną dla skóry konsystencję, a ich stosowanie jest niezwykle proste i przyjemne. Pozostawiają odświeżoną, gładką i dobrze odżywioną cerę.
Organiczne kremy do rąk
Kremy do rąk zawierające organiczne składniki, nazywane też bio kremami, są coraz popularniejsze, zwłaszcza u kobiet mających problem z suchą skórą dłoni. Wyprodukowane niemal w całości z naturalnych produktów znakomicie sprawdzają się, jako środki pielęgnacji, przynoszące ulgę podczas podrażnień, spowodowanych złymi warunkami pogodowymi lub innymi niesprzymierzającymi działaniami zewnętrznymi. Zawierają dużo związków odżywczych, które dobrze nawilżają suchą i spękaną skórę dłoni oraz chronią ją przed zewnętrznymi czynnikami. Kremy organiczne z dodatkiem wosku pszczelego są jednymi z najlepiej regenerujących i poprawiających wygląd skóry specyfików. Również wszelkiego rodzaju olejki kosmetyczne są używane w pielęgnacji rąk.
Co oznacza nazwa ?kosmetyki naturalne??
Kosmetykami naturalnymi nazywa się grupę środków pielęgnacyjnych, które składają się wyłącznie z substancji występujących w naturze. Zawierają w składzie surowce mineralne, roślinne, czasem nawet zwierzęce, pozyskane jednak w sposób nieszkodliwy dla zwierząt. Składniki pochodzenia zwierzęcego nie mogą być pozyskiwane z żywych lub martwych zwierząt, dopuszczalne jest jednak stosowanie substancji przez nie wytworzonych. Kosmetyki naturalne, inaczej zwane kosmetykami eko, bądź organicznymi nie powinny mieć dodatku sztucznych substancji, takich jak parabeny, silikony czy barwniki chemiczne. Dopuszcza się jednak stosowanie niektórych środków syntetycznych, niemogących być pozyskanych w sposób naturalny. Mimo tego skład kosmetyków organicznych jest w większości, jeśli nie w całości, pozyskany z surowców naturalnych, jak najmniej przetworzonych chemicznie.