Co musisz wiedzieć o tarasach

ne z kamienia, pomimo prostej konstrukcji stanowiły element architektoniczny zdobiący, podkreślający rangę obiektu (schody wiodące do świątyni, kościoła, zamku itp. Dopiero w okresie renesansu zaczęto stosować bardziej dekoracyjne

Co musisz wiedzieć o tarasach Dasag Rybnik

Dopiero w okresie renesansu zaczęto stosować

Schody znane są od najstarszych czasów. W starożytności i średniowieczu miały zastosowanie czysto praktyczne. Jedynie stopnie zewnętrzne, wykonane z kamienia, pomimo prostej konstrukcji stanowiły element architektoniczny zdobiący, podkreślający rangę obiektu (schody wiodące do świątyni, kościoła, zamku itp. Dopiero w okresie renesansu zaczęto stosować bardziej dekoracyjne formy schodów. Oprócz schodów reprezentacyjnych w pałacach, bibliotekach, teatrach, domach mieszkalnych stosowano także ciasne, słabo oświetlone, niewygodne schody dla służby. Wymiary schodów regulują przepisy budowlane zawarte w rozporządzeniu ministra właściwego do spraw budownictwa (rozporządzenie ministra infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie), zgodnie z nimi minimalne, wymagania zależą od przeznaczenia budynków (budynki mieszkalne, użyteczności publicznej, służba zdrowia) przeznaczenia schodów ? wejścia do piwnic, na poddasze mogą zawierać mniej wygodne schody.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Schody


Balkonowe schody

Schody do tarasu czy balkonu to dobre rozwiązanie, aby stworzyć unikalne przejście z domu do ogrodu. Schody tarasowe wykonuje się zazwyczaj od razu przy budowaniu nieruchomości, można je też dorobić już po zakończonej budowie.

Schody mogą być oparte o konstrukcje z betonu lub mogą mieć konstrukcję szkieletową. Wszystko tutaj zależy od fasonu w jakim wykonany jest balkon lub taras. Betonowe schody zazwyczaj wykłada się płytkami, rzadziej stosuje się drewna egzotyczne, które ze względu na swoją trwałość są bardzo dobrym wyborem do zastosowań zewnętrznych.


Terakota , encyklopedyczna definicja

Terakota (wł. terra cotta ? ziemia wypalona) ? wyroby z dobrze oczyszczonej i wypalonej gliny w formie figurek lub płytek, stosowane do zdobień.

Znane w starożytnej Grecji, Etrurii, Rzymie. Przedmioty były modelowane ręcznie lub odciskane w formach, a następnie wypalane. Wyrobów nie powlekano firnisem i początkowo nie malowano. Najciekawsze figurki pochodzą z IV w. p.n.e. z Tanagry ? miasto w Grecji, z okresu hellenistycznego ? z Myriny. Największe, naturalnej wielkości figury (w tym tzw. Apollo) pochodzą z Wejów (500 r. p.n.e.).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Terakota



© 2019 http://www.londonpub.wloclawek.pl/