Przycinak z regulacją na grubości materiału
Jeżeli kiedyś mieliście problemy z przycinakiem który nie był w stanie dostosować się do grubości materiału który tniecie, oto odpowiedź na wasze problemy. Przycinak Greencut dzięki ruchomej regulacji radzi sobie z tym doskonale.
W trakcie użytkowania Greencut'a szybko dostrzeżemy tą funkcję i równie szybko ją polubimy - bardzo ułatwia ona równe cięcie po całej długości linoleum czy wykładziny - narzędzie jest dopasowane na grubość więc nie ma miejsca na chybotanie czy zaginanie się materiału. Jest to o tyle ważne, że przecież nikomu nie chce się poprawiać krzywego cięćia - nie ma na to czasu. Gorzej jeśli ucięte zostało za dużo, bo przecież się tego nie doklei.
Tak więc, używając naszego narzędzia, przynajmniej o to nie musimy się martwić. nie jest to rzecz jasna jedyna zaleta tego przycinaka, ale jednak warto zwrócić na nią uwagę, a często zostaje pominięta.
Element prowadzący z możlwością zmiany
Jednym z dość innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w przycinaku Greencut jest możliwość wymiany prowadnicy. Po co, możnaby zapytać - otóż służy to ułatwieniu kwestii dopasowania wykładziny już wstępnie położonej na zakładkę.
Wszystko sprowadza się do dwóch śrub znajdujących się z tyłu urządzenia, które przytrzymują kątownik prowadzący. Po ich odkręceniu możemy dokonać wymiany tego elementu na taki który posiada 4mm lub 2mm krawędź oporową, przy pomocy której możemy dopasować się do już położonej warstwy wykładziny. Nie potrzeba żadnych pomiarów czy rysowania linii - wystarczy przyłożyć przycinak, oprzeć go o przyklejony materiał i poprowadzić jedno, gładkie cięcie. Wybór elementu uzależniamy tylko od grubości wykładziny.
Zdawać by się mogło że 2-4mm cienkiej blachy nic nie znaczą, jednak jakże ułatwiają życie w tym przypadku. Modułowość tego elementu oznacza również, że nawet w razie wygięcia nie będzi problemu z jego naprawą czy zamianą.
Wykładziny - z czego powstają?
Jeśli keidyś również zadawaliście sobie to pytanie, tutaj macie wyjaśnienie:
Poli(chlorek winylu) (polichlorek winylu, PVC, PCW) ? polimer syntetyczny z grupy polimerów winylowych, otrzymywany w wyniku polimeryzacji chlorku winylu. Stosowany do wytwarzania tworzyw sztucznych. Ma właściwości termoplastyczne, charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną, jest odporny na działanie wielu rozpuszczalników.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Poli%28chlorek_winylu%29