Ruch, sport i odżywki

yka i trenera podczas treningu siłowego, czy odchudzającego mogą okazać się kluczowe dla dobrych efektów naszych ćwiczeń. Jeżeli jesteś początkującym i lekko 'zielonym' w temacie odżywek i odżywiania się nie wstydź się i zapytaj t

Ruch, sport i odżywki Dobrze jest kupować u oficjalnych dystrybutorów konkretnych odżywek. Pozwala to zachować wysoką jakość produktu jego niską cenę. Dobrym przykładem jest .

Porady na siłowni

Porady dietetyka i trenera podczas treningu siłowego, czy odchudzającego mogą okazać się kluczowe dla dobrych efektów naszych ćwiczeń. Jeżeli jesteś początkującym i lekko 'zielonym' w temacie odżywek i odżywiania się nie wstydź się i zapytaj trenera na siłowni o program ćwiczeniowy.

Wiele siłowni oferuje porady dietetyczne na terenie swoich obiektów, jest to o tyle wygodne, że gdy ktoś chce skorzystać z takiej porady często zostaje policzony taniej, niż gdyby poszedł do poradni dietetycznej czy prywatnego dietetyka. A jednak dobrze dobrana dieta to podstawa skutecznego i zdrowego treningu.


Dieta i suplementacja, czyli dobre wspomaganie treningu

Zdrowy tryb życia to nie tylko uprawianie sportu- to także odżywanie się i dieta wzbogacona o potrzebne suplementy. Odżywki treningowe należy dozować z zależności od naszych potrzeb, jednak to zbilansowana dieta, zawierająca dużo tzw. 'super food' stanowi mocną podstawę budulcową.

Rodzaj diety i suplementów zależy od efektów jakie chcemy osiągnąć: mogą to być treningi zorientowane na wzrost masy mięśniowej, albo na spalania tłuszczu. Niezależnie jednak od naszych wymagań warto skonsultować się z profesjonalnym trenerem i dietetykiem ZANIM zaczniemy kombinować z suplementami.


Nadmierny wysiłek. Zobacz jakie są tego konsekwencje

Podczas wysiłku organizm zużywa dużo energii, spalając związki wysokoenergetyczne, takie jak glukoza i tłuszcze. Jeśli zapotrzebowanie na energię jest większe niż możliwości dostarczania tlenu i usuwania dwutlenku węgla z organizmu, znaczna część energii jest uzyskiwana w procesach beztlenowych (fermentacja mleczanowa). Dawniej uważało się, że prowadzi to do zakwasów, jednak według aktualnej wiedzy zakwasy spowodowane są bolesnymi mikrourazami mięśni.

Drugą konsekwencją może być spadek poziomu glukozy we krwi do niebezpiecznie niskich poziomów, co może prowadzić do śpiączki lub nawet śmierci.

Podczas wysiłku wydziela też bardzo dużo ciepła. Może to prowadzić do przegrzania się organizmu. Żeby się ochłodzić, organizm wydziela pot, razem z którym traci wodę i sole mineralne, w związku z czym kolejną konsekwencją może być dehydratacja (głębokie odwodnienie organizmu). Uzupełnianie samej wody jest jednak niewystarczające, i w przypadku bardzo silnego pocenia i spożywania jedynie płynów (które zwykle nie zawierają żadnych soli, jedynie wodę i ewentualnie cukier) może dojść do hiponatremii, czyli zbyt niskiego poziomu sodu we krwi. Wszystkie te problemy mogą prowadzić nawet do śmierci.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Konsekwencje_nadmiernego_wysiłku



© 2019 http://www.londonpub.wloclawek.pl/