Dorze dobrane mogą zdziałać cuda w każdym pomieszczeniu. O tym dlaczego dobrze jest kupić idealnej jakości w sklepie: w tym artykule.
Dywan z maszyny...
Dywany tkane maszynowo mają dużo niższą cenę głównie ze względu na krótki czas produkcji (około...1h) oraz użycia tańszych materiałów. Konfrontując to z czasem wykonania dywanu ręcznie, czyli od kilku miesięcy do kilku lat, maszyna robi to znacznie szybciej.
Typowymi materiałami dla dywanów produkowanych maszynowo są wełna, szenil i wiskoza. W przypadku dywanów tkanych ręcznie możemy dodać wełnę owczą, jedwab, jutę i inne tkaniny. Z pewnością wygląd maszyn do tkania dywanów wyglądają bardzo interesująco podczas pracy, potężne krosna, które z niesamowitą prędkością tworzą kolejne .
Dywany rzemieślnicze
Najdroższy typ dywanów to rzemieślnicze, nie ma w nich niedociągnięć i błędów, które są dopuszczalne w dywanach ludowych, nomadzkich czy nawet tych maszynowych. Tkane są ręcznie przez tkaczy, którzy pracują z niewiarygodną wręcz precyzją. Często przy jednym dywanie pracuje ich kilku jednocześnie.
Bardziej zdumiewająca jest jednak ich dokładność. Dywany przędą korzystając ze wzoru narysowane na papierze milimetrowym. Co tylko dowodzi jak dokładne są te .
Dywany z Persji
Ojczyzna dywanów- Persja, stąd też wzięła się nazwa określonego typu dywanów- perskie. Od stuleci są cenione za bardzo wysoką jakość wykonania, są ręcznie tkane i mogą przybierać różne kształty i rozmiary. Popularne są wzory geometryczne, kwiaty (najczęściej róża, czyli symbol życia), zwierzęta i podobizny władców.
Dlatego ceny takich dywanów są znacznie wyższe niż dywanów tkanych maszyno. Rękodzieło zawsze było w cenie, a w przypadku dywanów to nie ma lepszych niż właśnie te ręcznie tkane. A im starszy dywan tym więcej będzie warty.