Klin podatkowy - znaczenie
Klin podatkowy ? wprowadzenie podatku na rynku produktu lub czynnika wytwórczego powoduje przesunięcie się krzywej popytu i podaży. Prowadzi to do ustalenia się nowego punktu równowagi rynkowej, w którym ilość produktu lub czynnika jest mniejsza, a kupujący i sprzedający płacą różne ceny (ilustracja obok).
Dla kupującego cena jest wyższa w porównaniu do sytuacji przed wprowadzeniem podatku, a dla sprzedającego ? niższa. Różnicą między ceną sprzedaży i zakupu jest wysokość podatku. To zróżnicowanie cen określa się mianem klina podatkowego. Podział należności podatkowej między podatników zależy od elastyczności cenowej popytu i podaży.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klin_podatkowy
Wirtualne biuro ? dla kogo jest to świetny pomysł na prowadzenie biznesu?
Z wirtualnych biur najchętniej korzystają szczególnie te osoby, które zajmują się na co dzień branżą informatyczną lub sprzedażą wysyłkową. Prowadzenie takiej działalności jest w dzisiejszych czasach bardzo popularne. Osoby, które mają ciągłą styczność z Internetem mają pewne zaufanie co do wirtualnych biur. Nic więc dziwnego, że to właśnie wśród nich znajdziemy najwięcej klientów. Oczywiście, z tego typu usług korzystają także i przedsiębiorcy pochodzący z innych branż, w szczególności ci, którzy dopiero założyli własną firmę i potrzebują niewielkiej pomocy w jej prowadzeniu. Dla nich wirtualne biuro to nie tylko sposób na oszczędności, ale również szansa na uzyskanie pomocy w codziennym funkcjonowaniu firmy.
Kilka słów o work-life balance
Work-life balance - koncepcja zarządzania czasem, stawiająca za cel odnalezienie równowagi pomiędzy "pracą" (kariera i ambicja) a życiem prywatnym (zdrowie, rozrywka, rodzina, duchowość).
Idea work-life balance powstała na przełomie lat 70. i 80. XX wieku1. Jest odpowiedzią na pojawiające się problemy społeczne, takie jak pracoholizm czy wypalenie zawodowe. Ideałem jest stan, w którym wszystkie działania są zgodne z naszymi podstawowymi wartościami i służą naszej wizji i celom.
Zgodnie z ideą WLB, pracodawca powinien doceniać swojego pracownika i dbać o jego dobre samopoczucie i zadowolenie z pracy.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Work-life_balance