Złuszczanie naskórka - przeciwskazania
opryszczka,
stany zapalne skóry,
zakażenia wirusowe, grzybicze, czy bakteryjne,
uszkodzona ciągłość skóry w obszarze poddanym zabiegowi,
trądzik różowaty,
liczne znamiona,
alergia na środek złuszczający lub jakikolwiek jego składnik.
Złuszczaniu chemicznemu oraz peelingowi kawitacyjnemu nie powinny poddawać się kobiety w ciąży i karmiące piersią
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82uszczanie_nask%C3%B3rka
Poznaj historię tuszu do rzęs
Rzęsy farbowano już w starożytności. Aby usztywnić i uwydatnić kolor oraz gęstość rzęs, starożytne Egipcjanki stosowały mieszaninę sadzy, oliwy i białka1. Pomysł został potem przejęty przez Greczynki i rozpowszechniony w kulturze śródziemnomorskiej.
Pierwsze próby stworzenia dzisiejszej maskary zapoczątkował francuski przedsiębiorca Eugene Rimmel w 1860 roku. Zrobił on tusz do rzęs, oparty na sproszkowanym węglu, rozcieńczanym zwykłą wodą i nakładanym na rzęsy za pomocą szczoteczki. Jego nazwisko szybko zostało skojarzone z produkcją tego specyfiku. Określenie "rimmel" na tusz do rzęs było stosowane w wielu językach2.
Prawdziwa mascara powstała w 1913 roku, dzięki chemikowi T.L. Williamsowi. Wiąże się z nią historia nieszczęśliwej miłości Maybeli, siostry Williamsa, która była zdradzana przez swojego narzeczonego. Williams pragnął pomóc swojej siostrze, więc wymyślił produkt do codziennego użytku, który nadałby jej spojrzeniu głębi i zarazem przyciągnął zainteresowanie mężczyzny. W tym celu wymieszał wazelinę z pyłem węglowym. Specyfik stosowany przez Maybelę musiał wywrzeć na jej narzeczonym ogromne wrażenie, bo po roku wyszła za mąż. W 1915 Williams założył firmę Maybelline. Jej nazwa pochodzi od połączenia słów: Maybel oraz vaseline
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tusz_do_rz%C4%99s
Wykształcenie posiadane przez kosmetologów
Kosmetolodzy posiadają takie wykształcenie kierunkowe, które pozwala im na przeprowadzanie zabiegów kosmetycznych na skórze twarzy. Muszą oni dobrze wiedzieć, jaka jest budowa skóry i jakie funkcje spełniane są przez skórę, a także dobrze orientować się w rozwoju współczesnej kosmetologii. Dzięki temu będą potrafili przeprowadzać skuteczne zabiegi kosmetyczne na skórze swoich pacjentów, a tym samym rozwijać prowadzoną przez siebie działalność. Jednak każdy salon kosmetyczny musi działać według najwyższych standardów i zatrudniać odpowiednio wykształconych kosmetologów, którzy odbyli odpowiednie praktyki zawodowe. Takie praktyki pozwolą im na zdobycie odpowiedniego doświadczenia sprawiającego, że będą mogli utrzymywać wysokie standardy obowiązujące w konkretnym salonie kosmetycznym.